Ana sayfa Diaspora Haberleri Meşhur Beyaz perde Yönetmeni, Araştırmacı, Yazar Muhittin İzzet Kandur Federasyonumuzu Ziyaret Etti

Meşhur Beyaz perde Yönetmeni, Araştırmacı, Yazar Muhittin İzzet Kandur Federasyonumuzu Ziyaret Etti

tarafınfan adige

Çerkes dünyasının üretken adı meşhur beyaz perde yönetmeni, araştırmacı, yazar ve müzik adamı Muhittin İzzet Kandur, 8 Aralık 2017 Cuma günü federasyonumuzu ziyaret etti.
Bugüne dek 32 kitaba imza atan Muhittin İzzet Kandur’un Kafkasya temalı kitapları Federasyonumuz bünyesinde bulunan APRA Yayıncılık tarafınca yayınlanıyor.  APRA Yayıncılık bugüne dek Kandur’un romanlarından beşinin Türkçe versiyonlarının basımını gerçekleştirmiş oldu. Son olarak, altı kitabından oluşan dere roman dizisinin dördüncü kitabı “BİR BALKAN ÖYKÜSÜ” ile beşinci kitabı olan “DEVRİM” adlı romanları basılmıştı. Önümüzdeki dönemde “DİASPORA ÇOCUKLARI”, “ÇEÇENYA’DA KAYIP”   ve “BÜYÜK ÇERKES SÜRGÜNÜ” adlı romanları da APRA Yayıncılık kitapları içinde yayınlanacak.
Kandur’un “BÜYÜK ÇERKES SÜRGÜNÜ” adıyla Türkçe olarak basılacak romanının İngilizce versiyonu “THE DEPORTED” Şubat 2017’de ABD’de yayımlanmıştı.
            
Kandur’un ek olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanmış olan Türkiye’deki darbe girişimini mevzu alan ve bu çerçevede Mossad ve CIA ilişkilerini ele almış olduğu “NIGHT OF THE GENERALS” (GENERALİN GECESİ) adlı romanı 2018’in ilk ayında ABD’de  İngilizce basıldıktan sonrasında İspanyolca, Fransızca, Almanca ve Türkçe olarak da yayınlanacak.
Kandur ek olarak Çerkes sürgününü mevzu alan 30 bölümlük bir takım için Dubai MBC TV ile antak kalma imzaladığını, senaryo üstündeki çalışmalarını sürdürdüğünü, dizinin çekimlerine derhal başlanacağını ve önümüzdeki ramazan ayı süresince Dubai MBC TV’de günlük olarak yayımlanacağını söylemiş oldu. Kandur adı geçen dizinin bazı bölümlerinin Türkiye’de çekileceğini de sözlerine ekledi.

11-16 Aralık 2017 tarihleri içinde gerçekleştirilecek “Sochi International Film Festival & Awards 2017” programına katılmak suretiyle Pazar günü Soçi’ye geçecek olan Muhittin Kandur, festivalde Nalçik’te çekilmiş bir Çerkes filminin de yarışacağını belirtti.
80 yaşlarında olan ve halkı için üretmeye devam eden thamate Kandur’un enerjisinin tüm Çerkes aydınlarına örnek olmasını diliyoruz.
Çerkes Dernekleri Federasyonu olarak kendisine teşekkür ediyor, sıhhatli bir yaşam ile başarılarının artarak devamını diliyoruz.
Wepsov thamate Kandur.

Related Articles

Yorum bırakın