Ana sayfa Diaspora Haberleri Otej Tiyatro Topluluğu İlk Oyunuyla Seyirciden Tam Puan Aldı

Otej Tiyatro Topluluğu İlk Oyunuyla Seyirciden Tam Puan Aldı

tarafınfan adige

Çerkes Dernekleri Federasyonu bünyesinde Onur Şahin direktörlüğünde etkinlik gösteren Otej Tiyatro Topluluğu ilk sahne performansını Adige Dili Günü’nde gerçekleştirmiş oldu.
İstanbul bölgesinde etkinlik gösteren 16 Kafkas derneğinin bir araya gelmiş olarak Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezinde düzenledikleri Adige Dili Günü etkinliğinde ilk sahnesini alan Otej Tiyatro Topluluğu, Onur Şahin’in metnini yazdığı ve yönettiği Batı Adigecesi dilinde bir oyunla karşısına çıkmış olduğu seyirciden tam puan aldı.
Vatanından uzaklara düşen ve Adigece’den başka dil bilmeyen bir Çerkes’in çekmiş olduğu yalnızlık ve zorluklar sonrası soydaşlarıyla buluşmasını ve bu süreçte yaşamış olduğu ruhsal gelgitleri mevzu alan oyunun son sahnesine Adıgey Devlet Tiyatrosu oyuncusu Kuk’an Murat da dahil edilerek seyirciye hoş bir sürpriz yapılmış oldu.
İzleyenlerden büyük alkış alan ve usta tiyatrocu Kuk’an Murat’ın da övgülerde bulunmuş olduğu oyunun jeneriğinde şu adlar yer aldı.
YAZAN-YÖNETEN
Hakuk Onur ŞAHİN
KONUK OYUNCU
KUK’AN Murat
OYUNCULAR
Şınaoh Mehmet YILDIZ
Besni Ahmet TOSUN
Koşh Nazmiye ALTUN
Kaytuko Kadriye YILDIRIM
Natho Süleyman ÖZEL
Çüntij Hakan AKBAŞ
Çaçukh Samet DOĞAN
Çaçukh Yunus DOĞAN
Hatko Esmihan AYDIN
Kumuk Arzu SAYAN
Moran Büşra BORAN
Beşuk Buse Sena DEMİRDAĞ
Istek ÖZDEMİR
SES-IŞIK
Avulh Sevgi GÜLTEKİN
Apuzba Arzu GÜLŞEN
Avulh Selin GÜLTEKİN
Arındı Azime Hüsna DOĞAN
Otej Tiyatro Topluluğu yaz başlangıcında sergileyeceği ve gene Adigece olacak tiyatro oyununun çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Related Articles

Yorum bırakın