Ana sayfa Kafkasya Haberleri Adigeyde Corona Virüs Kapsamında İhtiyaç Sahiplerine Yardım Malzemeleri Dağıtılıyor.

Adigeyde Corona Virüs Kapsamında İhtiyaç Sahiplerine Yardım Malzemeleri Dağıtılıyor.

tarafınfan adige

ADIGEYDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM MALZEMESİ DAĞITIMINA BAŞLANDI
Besin dağıtımına başlandı
Rusya genelinde etkinlik gösteren ‘Tamamımız Birlikteyiz’ etkinliği çeçrevesinde koronovirüsle savaşım bağlamında zor durumda kalmış olanlara, yaşlılara, gerekseme sahiplerine , özürlülere Cumhuriyetimizde de yardımlar ulaştırılıyor.
Adıge Cumhuriyeti Tlışhasının talimatıyla bu durumdaki kimselere hafta içinde besin ve temel gerekseme maddeleri dağıtılacak. Bu mevzuda 12 milyon ruble harcanacak, bu paranın bir miktarı Adıge Cumhuriyeti Hükümeti fonundan karşılanıyor.
Cumhuriyetçe salınan ek bütçe yardımıyla bu kampanyadan faydalandırılıcakların sayısı daha da fazla olacak.
Yardımlar, 65 yaşını aşmış kimseler, özürlüler ve dar gelirlilere ulaştırılacak.
Cumhuriyet lideri bu kampanyanın bilhassa gerektiği benzer biçimde gerçekleştirilmesi talimatı verdi. Kampanyanın hayata geçirilmesi için Sivil cephe, Rusya Birlik Partisi temsilcileri, gönüllüler, Devlet toplumsal hizmet kurumları etken olarak çalışıyor.
İhtiyaç sahiplerinin listelerinin oluşturulması için mahalli yönetim birimleri de dahil olmak suretiyle cumhuriyetimizde 20 telefon numarası halka deklare edildi.
Meydana getirilen müracaatlar doğrultusunda 24 bin besin ve temel gerekseme maddesi hazırlandı bunlardan 7 bin kadarı mahalli idarelere ulaştırıldı. Bu paketlerde konserveler, makarnalar, yağ, un, şeker, tahıl, çay sabun bulunuyor.
Bu günden itibaren 600’ü aşkın gönüllü söz mevzusu yardım malzemelerini gerekseme sahiplerine ulşaştırmaya başladı.
Kumpıl Murat, gerekseme sahiplerine faydamızın dokunmasının, bilhassa bu gün ne kadar mühim bulunduğunu halkımız anlamalı. İşte bu yüzden durum normale dönene dek tüm bu sıcak telefon hatlarının çalışmaya devam edeceğini de söyledir.
Tercüme; AÇUMIJ Hilmi
https://adygvoice.ru/2020/04/06/gida-dagitimina-baslandi/

KAYNAK HABER:
Гъомылапхъэхэр атырагощэнхэу рагъэжьагъ

Related Articles

Yorum bırakın